Творча зустріч "Фальсифікація й експертиза художніх творів"

16 травня 2019 року, четвер, о 17 годині в Музеї історії Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулась чергова творча зустріч на тему: "Фальсифікація й експертиза художніх творів". Спікери: Володимир Іванович Цитович, експерт-мистецтвознавець, художник-реставратор вищої категорії; Тетяна Ростиславівна Тимченко, кандидат мистецтвознавства, доцент.

Виставка графіки Віктора Гукайла та Люби Рапопорт

15 травня о 18:00 у виставкових залах на Андріївському узвозі, 5/31 відкрилась виставка графіки, де представлені роботи видатних митців Віктора Гукайла та Люби Рапопорт. 
Виставка проходитиме у рамках Фестивалю культури народів Подолу та триватиме до 30 травня.
Тут ви побачите, як уже відомі роботи митців, так і нові твори.

Міжнародна науково-практична конференція «Культурна спадщина: шляхи збереження»

 Провідною метою міжнародної конференції «Культурна спадщина: шляхи збереження» було обрано розвиток сфери охорони культурної спадщини як явища, зокрема ідентифікація матеріальної спадщини, визначних споруд та об’єктів археологічної спадщини з метою зустрічі експертів задля обміну досвідом та знаннями, що сприятиме популяризації та збереженню культурного надбання Києва. Головний, хоч і не єдиний акцент конференції поставлено на питанні впровадження європейських шляхів консервації архітектурної та археологічної спадщини. Як відомо, сферу охорони пам’яток спіткає певний наратив проблем, серед яких швидка незапланована забудова історичних ареалів, обмеженість у наявності пам’яткоохоронної документації (або ж її загальна відсутність), чіткі вимоги щодо відсутності змін у екстер’єрах та інтер’єрах історичних будівель, протиріччя «старих» та «нових» поглядів на культурну спадщину в контексті «культурна спадщина як перешкода для прогресу» та багато інших.

Проблематика конференції: шляхи консервації, реставрації та музеєфікації об’єктів культурної спадщини в міському середовищі, популяризація актуальних (фактичних) процесів збереження культурної спадщини, ознайомлення із сучасними процесами менеджменту у сфері охорони культурної спадщини.

 

Давньоруський Поділ Києва

31 березня 2019 р. о 14.00. відбудеться зустріч в рамках виставкового проекту "Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника... (за матеріалами розкопок архітектурно-археологічної експедиції у 2016–2018 рр. під керівництвом Гліба Івакіна)"
ДАВНЬОРУСЬКИЙ ПОДІЛ КИЄВА: ВУЛИЦІ, САДИБИ, КВАРТАЛИ

Документування монументального живопису міста Києва

Мета: посилення діалогу і обміну досвідом між фахівцями та представниками громадськості, владою і експертами в галузі документування монументального живопису міста Києва:
оцінка сучасного стану монументального живопису міста Києва як об’єктів кульної спадщини;
пропозиції щодо ефективного виявлення, вивчення, збереження, охорони, використання та популяризації об’єктів монументального живопису м. Києва;
ідеї щодо використання та впровадження пам’яткоохоронних та музейних програм в галузі документування монументального живопису міста Києва.

Повсякденне життя гончарів з околиць давнього Києва

3-го березня (неділя) 2019 р. о 14.00. у рамках виставкового проекту "Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника... (за матеріалами розкопок архітектурно-археологічної експедиції Інститут археології НАН Україниу 2016 – 2018 рр. під керівництвом Гліба Івакіна)" відбудеться зустріч за темою «Повсякденне життя гончарів з околиць давнього Києва».

Жіноче рукоділля у давньому Києві

24 лютого (неділя) 2019 р. о 14.00. у рамках виставкового проекту "Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника... (за матеріалами розкопок архітектурно-археологічної експедиції Інститут археології НАН Україниу 2016 – 2018 рр. під керівництвом Гліба Івакіна)" відбудеться зустріч за темою «Жіноче рукоділля у давньому Києві». Доповідачка – Леся Ткачук, учасниця київського клубу історичної реконструкції "ЯР-ТУР", архітектор, дизайнер, майстриня з виготовлення скляних прикрас у давніх техніках.

Історія старовинного одягу в Україні

В рамках виставкового проекту "Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника... (за матеріалами розкопок архітектурно-археологічної експедиції у 2016–2018 рр. під керівництвом Гліба Івакіна)"  16 лютого 2019 р. о 14.00 відбулась лекція-зустріч із доповідачкою Іриною Погоржельською – молодшим науковим співробітником, завідувачкою реставраційної лабораторії ДП ОАСУ – за темою «Історія старовинного одягу в Україні».

Київські дружинники Х-ХІ ст.

Третя з серії зустрічей в рамках виставкового проекту "Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника... (за матеріалами розкопок архітектурно-археологічної експедиції у 2016–2018 рр. під керівництвом Гліба Івакіна)" відбулась 10 лютого (неділя) о 14.00 за темою "Київські дружинники Х-ХІ ст.". Доповідач - Олексій Малев, член клубу реконструкції давньо-слов’янського військового побуту "ЯРЪ-ТУРЪ".

Як і навіщо підробляли візантійські гроші в давньоруському Києві

Зустріч з В’ячеславом Барановим, науковцем відділу археології Києва Інституту археології НАН України. Його доповідь «Як і навіщо підробляли візантійські гроші в давньоруському Києві?» присвячена невеликій свинцевій пластинці, яку можна побачити у вітрині виставки (розкопки по вул. Кирилівська, 37). Після реставрації на ній сталі помітні зображення – візантійський імператор одягнутий в церемонний одяг, з державою в правій руці та лабарумом в лівій – на пластині були відтіснуті зображення аналогічні візантійській номісмі-тетартеріону Романа ІІІ Агріра (1028 – 1034).

Pages