31 березня 2019 р. о 14.00. відбудеться зустріч в рамках виставкового проекту "Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника... (за матеріалами розкопок архітектурно-археологічної експедиції у 2016–2018 рр. під керівництвом Гліба Івакіна)"
ДАВНЬОРУСЬКИЙ ПОДІЛ КИЄВА: ВУЛИЦІ, САДИБИ, КВАРТАЛИ
У кожного міста існує район, який є його родзинкою. Для Києва таким є Поділ. Його археологічні дослідження тривають із 20-х років XX ст. по сьогодні. Доведено, що регулярне заселення Подолу почалося не пізніше X ст. і ця місцевість відразу стала найбільшим міським районом зі сталою вуличною мережею та садибно-квартальною системою розселення. Проте, ще достатньо питань, на які дослідники шукають відповіді. Чи збігалися давні вулиці з сучасними? Скільки людей мешкало на Подолі? Чому після катастрофічних повеней люди поверталися на старі місця?
Саме про це і буде розповідати к.і.н. СЕРГІЙ ТАРАНЕНКО Sergiy Taranenko, завідувач науково-дослідного сектору археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (НКПІКЗ).

Tags: